• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/KarabukAKD?fref=ts
  • AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJ PAKETLERİ İLE ÇOCUKLARIMIZ KONUŞACAK...
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ...MEZUNİYETİNİZE KADAR YANINIZDAYIZ...
  • Eğitiminiz süresince yabancı dilinizi geliştirmeniz adına profesyonel kadromuzla her zaman yanınızdayız....kariyerinize artı katın...
  • YDS TOEFL PROFICIENCY... TÜM SINAVLAR BURADA... AMERICAN EXAM
  • İŞ HAYATINIZ İÇİN MESLEKİ İNGİLİZCE...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret47791

Hakkımızda

Köklü dil eğitim anlayışını çağdaş yöntemlerle sürekli yenileyen, Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, Türkiye'nin farklı bölgelerine kadar ulaşmış 81 temsilciliğiyle en yaygın dil eğitim kurumudur. Yabancı Dil Eğitimini Türkiye'deki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır.

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, Türkiye’de Amerikan İngilizcesi eğitimini veren ve sınavlarını uygulayan tek özel eğitim kurumudur.

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, eğitim sistemini, Avrupa Dil Portfolyosuna uyarlamış Türkiye'deki seçkin eğitim kurumlarından biridir.

Avrupa Dil Pasaportu, Avrupa Konseyi tarafından desteklenen ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yabancı dil eğitimini belli bir program içinde standart hale getirmiş resmi bir projedir. Dil Programlarına başlayan her kişi Avrupa Dil Pasaportunu alarak ‘Kendi Kendini Değerlendirme’ esasına dayanan bu sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder.

Öğrenci belli aralıklarla ve kur sonunda, Avrupa Dil Pasaportu değerlendirme formları aracılığı ile kendini değerlendirir ve kuru başarı ile tamamlayıp tamamlamadığına kendisi karar verir. Kurunu başarı ile tamamlamadığını düşünen öğrencinin devamsızlığı %10 u geçmemişse, aynı kuru tekrar ÜCRETSİZ olarak alma hakkına sahiptir.

Tüm öğrencilerimiz, sosyal yaşantılarına veya kariyerlerine artılar kazandıracak hobi ve seminerlere ücretsiz olarak katılabilirler. Temsilciliğimizde uygulanan sosyal aktiviteler;

* Güzel Konuşma ve Diksiyon

* Sinema Gösterimi

* Uygulamalı Tiyatro Eğitimi

* Karaoke Yarışması

* Yabancı Öğretmenlerimizle Konuşma Kulübü


Konusunda Uzman Eğitimci Kadrosu 

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları eğitim programını tüm temsilciliklerinde Amerikan İngilizcesi öğrenimine uygun olarak yapılandırılmış, ayrıca öğretmen kadrosunu da üniversitelerin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olan ve asıl mesleği dil öğretmek olan kişilerden oluşturmuştur.

Konuşmaya Yönelik Eğitim Sistemi 

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nın en temel hedefi, eğitim alan öğrencilerin bilgilerini günlük hayatlarına aktarabilmeleridir. Bu yüzden de eğitim sistemi tamamen konuşmaya yöneliktir.

Dil bilgisine hakim olabilirsiniz, ancak bunu konuşmaya aktaramadığınız takdirde, bilginizin hiçbir değeri kalmaz. Bu yüzden, Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları öğrencilerine İngilizce’yi, temelden itibaren günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri durumları sınıflarında bire bir yaratarak, çeşitli aktivitelerle, diyaloglarla, sunumlarla, yani ‘karşılıklı konuşarak’  öğretmektedir.

Certificate of Attendance 

 

Dünyanın neresine giderseniz gidin, ‘Certificate of Attendance’, yani ‘Katılım Sertifika’nız, geçerli olacaktır.

 

Bu sertifika, bizden aldığınız İngilizce eğitimini belgeleyebileceğiniz, her kur sonunda başarılı olduğunuz takdirde alacağınız, tüm Avrupa ülkelerinde sizin İngilizce seviyenizin ve bilginizin kanıtı olan bir belge niteliğindedir.


Avrupa Dil Portfolyosun'na Uyumlu Dil Programları 

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Türkiye’de, Avrupa Konseyi (Council of Europe) tarafından onaylanmış ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yabancı dil eğitimini belli bir program ve kalite içerisinde standart hale getirmiş olan “Avrupa Dil Portfolyosu” kriterlerine uygun eğitim veren ender dil okullarından biridir.

Avrupa Dil Portfolyosu’nda dil seviyeleri CEF (Common European Framework - Avrupa Ortak Çerçeve Programı)’e göre belirlenmiştir. Bu sistemde dil programına bakış tek yönlü değildir. Dinleme, okuma, üretimsel konuşma, karşılıklı konuşma ve yazma olarak beş dil becerisi incelenir.

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda eğitim boyunca kullanılan her türlü materyal de bu kriterlere uygun şekilde hazırlanmıştır ve Amerikan İngilizcesi’ne uygun olarak düzenlenmiştir.

Eğitimde Başarı Garantisi 

Yabancı dil öğretiminde Avrupa Dil Portfolyosu’na uygun öğretim vermenin en önemli koşullarından biri de “Kendi Kendini Değerlendirme” (Self Assessment) sistemidir.  

Self Assessment; her seviyedeki öğrencilerin dil becerilerini ve öğrenim hedeflerini belirlemesine yardımcı olmaktadır.

Öğrenci kur başlangıcında, kur sonunda ulaşmak istediği hedefleri belirler. Eğitimi süresince belirli aralıklarla ve kur sonunda Avrupa Dil Portfolyosu Değerlendirme Formları aracılığı ile kendini değerlendirir ve başta belirlediği hedeflere göre kuru başarı ile tamamlayıp tamamlamadığına kendisi karar verir.

Kurunu başarı ile tamamlamadığını düşünen öğrencinin devamsızlığı %10’u geçmemişse aynı kuru“ücretsiz” olarak alma hakkına sahiptir. (Esnek eğitim programı buna dahil değildir. )

Online Sınav
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 29° 14°